Aptauja: ko Latvijas iedzīvotāji sagaida no līderiem? – Sabiedrisko attiecību aģentūra „Réputé”

Aptauja: ko Latvijas iedzīvotāji sagaida no līderiem?

38% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šobrīd mūsu valstij ir vajadzīgi līderi, kuri spēj uzņemties atbildību, var motivēt un aizraut lieliem mērķiem ne tikai sevi, bet arī apkārtējos, secināts “Repute” veiktajā aptaujā par līderiem Latvijā sadarbībā ar pētījuma kompāniju “Norstat Latvija”.

Tikmēr katrs ceturtais aptaujas respondents ir norādījis, ka vēlas redzēt līderi, kurš iet uz priekšu, vienmēr domājot, kā salāgot dažādu cilvēku un atšķirīgu paaudžu intereses. Savukārt 14% respondentu uzskata, ka Latvijai vajadzīga personība, kura nebaidās pieņemt nepopulārus lēmumus un “iet cauri ugunij”, pat ja sākotnēji tam nav sabiedrības atbalsta.

Tik pat daudz – 14% – arī norādījuši, ka valstij ir vajadzīgs rīcības cilvēks, kurš dara, bet pats nealkst nokļūt uzmanības centrā. Bet tikai 9% norādījuši, ka Latvijai būtu piemērota harizmātiska personība, kurai no dabas piemīt spēja iedvesmot cilvēkus.

Iveta Dzērve, “Repute” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja uzsver, ka, lai arī ir daudzas pazīmes, pēc kurām definējam līdera spēku, viena ir pati svarīgākā, un tā ir drosme: “Drosme riskēt, zaudēt, uzņemties atbildību, kas, kā liecina arī veiktās aptaujas rezultāti, ir sabiedrības patiesās gaidas. Mēs vēlamies, lai šodien, kad sociālo un digitālo mediju laikmets priekšplānā izvirza “viedokļu līderus un ietekmētājus”, notiktu diskusija un domapmaiņa par patiesās līderības nozīmi. Patiesa līdera spēks ir drosmīgā rīcībā, spējā iedvesmot un radīt.”

Lai vai kā, ir skaidrs, ka alkstam pēc īstiem un patiesiem līderiem, kas ir drosmīgi un nebaidās pieņemt pat nepopulārus lēmumus, kalpojot sabiedrības labā. Kādu līderi Latvijā redzi Tu?