Atpakaļ

“Repute” saņem godalgu problēmjautājumu un krīžu vadībā

Sabiedrisko attiecību aģentūras “Repute” vadītais interešu pārstāvības projekts, cīnoties par 5% PVN saglabāšanu Latvijai raksturīgiem dārzeņiem, augļiem un ogām, saņēmis godalgoto 2. vietu Baltijā lielākajā komunikācijas nozares konkursā “Mi:t&Links” kategorijā Problēmjautājumu un krīžu vadība.

2023. gada nogalē klienta “Zemnieku saeimas” uzdevumā aizsākām lauksaimnieku interešu aizstāvību ar kampaņu “Sadzirdiet mūs!”, aktivizējot vairākus komunikācijas instrumentus - sabiedrisko attiecību, reklāmas un darbu ar ietekmes grupām. Mūsu mērķis bija nepieļaut 21% PVN atgriešanu Latvijai raksturīgiem dārzeņiem, augļiem un ogām pēc 2023. gada decembra, kad noslēdzās 5% PVN programmas posms.

Lai arī visi ekonomiskie rādītāji liecināja par pazeminātā PVN pozitīvo ietekmi uz lauksaimniecības nozari, tajā skaitā samazinot ēnu ekonomikas klātesamību, valdības maiņu fonā 2024. gada nodokļu politikas plāns paredzēja teju četrkāršot PVN minetājam produktu grupām, atgriežoties pie 21% PVN.

“Mūsu rīcībā bija ļoti īss laika periods, lai ietekmētu likumdošanas izmaiņas par labu lauksaimniekiem. Ar redzamu publicitātes kampaņu medijos, lauksaimnieku video, kas tika nosūtīts lēmumu pieņēmējiem, reklāmas atbalstu radio, “Repute” izdevās radīt publisku spiedienu un mainīt politikas viedotāju viedokli, panākot noteiktu kompromisu par 12% PVN. Vienlaikus jāuzsver, ka šis projekts nebūtu iespējams bez lauksaimnieku, kurus skāra draudīgais nodokļu izmaiņas scenārijs, iesaistes. Nozare pierādīja, ka spēj mobilizēties un iesaistīties, lai būtu sadzirdēti. Tāpat esmu gandarīta, ka “Repute” pieredzes spēks krīžu vadībā un interešu pārstāvībā ir novērtēts arī nozares konkursā un profesionālas žūrijas vērtējumā atzīts par otro labāko projektu Baltijā 2023. gadā. Aiz jebkura šāda darba ir liels un nenogurstošs komandas darbs, strādājot klienta mērķu sasniegšanai,” uzsver Iveta Dzērve, “Repute” dibinātāja.

Ar projekta piemēra stāstu var iepazīties zemāk!

Ir padomā kāds projekts?

Rakstiet vai zvaniet, lai vienotos par sadarbību ar "Repute"!