Līderis – Padomi – Sabiedrisko attiecību aģentūra „Réputé”
Līdera brokastis
17, September

Autore: Dace Andersone Brokastu receptes enerģiskam dienas sākumam iesaka Māris Astičs, restorāna Ferma šefpavārs. Brokastis ir viena no svarīgākajām ēdienreizēm – tā mums mācījuši gan vecāki, gan uztura speciālisti. Kā nu ne – pēc nakts miera brokastīs mēs uzņemam dienas gaitā nepieciešamās enerģijas devu, kas jo svarīgāk ir līderim, kam šī enerģija nepieciešama dubultā daudzumā!

Lasīt tālāk
Līderis un komunikācija – 5 pārdomas
29, July

Autore: Iveta Dzērve Esi līderis savā mazajā sporta komandā vai atrodies milzu korporācijas priekšējās rindās – tam nav nozīmes. Jebkurā gadījumā, gluži kā sarežģītas dejas soļus, būs jāapgūst prasmīga komunikācija. Ko nozīmē “prasmīga komunikācija“? Vai tā ir spēja uzstāties milzu publikas priekšā? Teikt daiļrunīgas galda runas? Būt virtuozam mediju starmešu gaismā, dažu sekunžu laikā rodot atbildes uz vissarežģītākajiem jautājumiem? Mēs piedāvājam savu versiju, ar ko sākt.

Lasīt tālāk
Līderis iesaka | Zane Kotāne, AS Conexus Baltic Grid valdes priekšsēdētāja
10, June

Grāmata | Šobrīd esmu pievērsusies dziļāk Pītera Drukera (Peter Drucker) personībai un daiļradei. Viņam ir daudz ideju, ko es ikdienā izmantoju. Kaut vai tādi principi, ka tiek uzlabots tas, kas tiek vērtēts (“What gets measured gets improved”), un, ja gribas darīt kaut ko jaunu, tad jāpārstāj darīt vecais (“If you want something new, you have to stop doing something old”).

Lasīt tālāk
Astoņi vadīšanas mīti, kam vieglāk ir neticēt
25, April

Ir viens pareizais veids, kā vadīt: neiekrīti fanātiķu lamatās, kas paģēr, ka atklājuši „vienīgo pareizo veidu”. Situācijas mainās un biznesi ir ļoti atšķirīgi. Jāvada ir pēc situācijas. Līderība ir svarīgāka par menedžmentu: līderības industrija māk labi (un dārgi) runāt, bet biznesā svarīgi ir arī lietas izdarīt. Tur arī vadītāji ir vajadzīgi. Atšķirība, ko zīmē starp līderību un menedžmentu, ir pārspīlēta. Mums vajag abus, un labam vadītājam ir jābūt gan līderim, gan menedžerim.

Lasīt tālāk
Noskaidro, vai esi intraverts vai ekstraverts?
12, April

Ir dažādi testi, kas palīdz noskaidrot savu personības tipu: gan plaši, zinātniskos pētījumos balstīti, gan arī tādi: puspajokam. Šis ir viens no daudzajiem veidiem, kā noskaidrot, ja pašam ir šaubas, kuram no tipiem – intravertam vai ekstravertam – piederi. Piedāvājam testu, kurš palīdzēs to noskaidrot!

Lasīt tālāk