Līderis un komunikācija – 5 pārdomas – Sabiedrisko attiecību aģentūra „Réputé”

Līderis un komunikācija – 5 pārdomas

Autore: Iveta Dzērve

Esi līderis savā mazajā sporta komandā vai atrodies milzu korporācijas priekšējās rindās – tam nav nozīmes. Jebkurā gadījumā, gluži kā sarežģītas dejas soļus, būs jāapgūst prasmīga komunikācija. Ko nozīmē “prasmīga komunikācija“? Vai tā ir spēja uzstāties milzu publikas priekšā? Teikt daiļrunīgas galda runas? Būt virtuozam mediju starmešu gaismā, dažu sekunžu laikā rodot atbildes uz vissarežģītākajiem jautājumiem? Mēs piedāvājam savu versiju, ar ko sākt.

Kurš gan nepazīst trauksmes sajūtu, kad uz tevi veras desmitiem vai pat simtiem acu pāru, gaidot, ko viņiem teiksi? Vai, kad jākoncentrējas sarunai tiešajā ēterā (kas gan var būt vēl ļaunāk par šo!), tu sēdi, gaismu apžilbināts, savu balsi neatpazīstot un cīnoties ar elpas trūkumu. Jā, publiska runa – nav vienkārši! Tā pieprasa ne tikai spēju koncentrēties, bet arī burtiski dažu sekunžu laikā izanalizēt situāciju, rodot to vienīgo pareizo atbildi.

Vai uzstāšanās un runas prasmi var iemācīties? Jā. Ar vienu nosacījumu – tev būs jāvelta daudzas un ļoti daudzas stundas, apgūstot gan praktiskas publiskas runas prasmes, gan mācoties dažādas intensitātes mediju treniņos.

Vairāk lasi žurnālā.