Spēcīgi Latvijas līderi var būt gan intraverti, gan ekstraverti – Sabiedrisko attiecību aģentūra „Réputé”

Spēcīgi Latvijas līderi var būt gan intraverti, gan ekstraverti

Autors: Dace Andersone

Par latviešiem mēdz teikt, ka valdošie ziemeļu vēji mūsos “iepūtuši” vēsu, atturīgu temperamentu, izveidojot par tādiem, kas “septiņreiz nomēra un tad griež”. Vai tas ļautu apgalvot, ka esam intraverta nācija? Palūkojoties apkārt, redzam arī patiesi ugunīgus, dzirksteļojošus līderus – ekstravertos.

Ieva Salmela, Hesburger attīstības direktore, Somijas JCI Turku nodaļas prezidente 2019. gadā

Pati sevi pieskaitu pie ekstravertiem, tāpēc sev apkārt pievelku un veidoju līdzīgi domājošu komūnu. Es gan nesaku, ka ir viena pareizā formula, kas padara intravertu vai ekstravertu par veiksmīgāku līderi, jo viss ir atkarīgs no tavām ambīcijām un tā, cik spēcīgi ir tavi domubiedri. Tu vari būt redzamais līderis, rādīt ceļu, vai arī tāds, kurš kā pelēkais kardināls virza savu komandu. Ir tik daudz spilgtu gadījumu, kur intraverta personība māk sevi ļoti labi parādīt, brīvi uzstāties lielas publikas priekšā, panākt rezultātus.

Diskutējams gan kļūst jautājums, kurā brīdī intraverts līderis kļūst par ekstravertu – kur beidzas viena un sākas nākamā robeža?Uzskatu, ka līderība veidojas no mazotnes – no vecāku un vecvecāku piekoptā audzināšanas veida, skolā iemācītā.

Vairāk lasi žurnālā.