“Whiskas” un “Pedigree” Baltijas integrētā kampaņa “Suns vai kaķis?” – Sabiedrisko attiecību aģentūra „Réputé”

“Whiskas” un “Pedigree” Baltijas integrētā kampaņa “Suns vai kaķis?”

2020. gadā, tuvojoties Starptautiskajai dzīvnieku aizsardzības dienai, kompānijas “Mars” mājdzīvnieku barības zīmoli “Whiskas” un “Pedigree” visā Baltijā uzsāka draudzīgas balsošanas sacensības “Suns vai kaķis?”. To mērķis bija ne tikai iedrošināt cilvēkus iestāties par dzīvnieku labturību un drošību, bet arī noteikt, vai Latvija, Lietuva un Igaunija ir suņu vai kaķu cilvēku valstis. Balsošana notika īpašās balsošanas platformās: sunsvaikakis.lv, kassvoikoer.ee un katearsuo.lt. Savukārt balsošanas noslēgumā “Whiskas” un “Pedigree” ziedoja 21 tonnu mājdzīvnieku barības dzīvnieku patversmēm visā Baltijā.

Nodrošinājām integrētās komunikācijas kampaņas vadību Baltijas līmenī. Kampaņas laikā visā Baltijā dibinājām sadarbību ar kopumā vairāk nekā 21 dzīvnieku patversmi. Gatavojām saturu kampaņas tīmekļa vietnei un īstenojām mediju attiecības, izstrādājām dizaina materiālus (speciāla dizaina t-krekli, sadarbojoties ar zīmolu “BlankBlank”, īpašais sūtījums influenceriem, līfleti u.c.), kā arī nodrošinājām to ražošanu, organizējām kampaņas noslēguma pasākumu u.c.

Īpaša uzmanība tika veltīta sadarbībai ar influenceriem katrā Baltijas valstī, izveidojot #suņumīļu un #kaķumīļu komandas ar saviem līderiem, kuri uzturēja balsošanas un sacensības garu visu kampaņas laiku. Latvijā par kampaņas “sejām” un komandu līderiem kļuva mūziķe Agnese Rakovska un komiķis Edgars Bāliņš. Tāpat komunikācijā iesaistījās tādi dzīvnieku mīļi, sociālo mediju influenceri un sabiedrībā zināmi cilvēki kā Jānis Krīvēns, Evelīna Pārkere, Kristīne Garklāva, Laura Ikauniece un citi. Baltijā kopumā tie bija vairāk nekā 70 influenceri.

Rezultātā kampaņa guva ļoti plašu publicitāti televīzijā, radio, drukātajos medijos, ziņu portālos un sociālajos medijos. Sadarbība ar influenceriem visā Baltijā palīdzēja sasniegt 2 808 200 lielu auditoriju, bet mediju attiecības – aptuveni 100 publikācijas un 16 542 900 lielu auditoriju.

Papildus tam, noskaidrojām, ka Latvija un Lietuva ir suņu mīļu valstis, bet Igaunijā ir vairāk kaķu mīļu!